Pramogos

Draugai

Verta žinoti!

2013-02-01

Gerbiami pirkėjai ir mūsų puslapio lankytojai, mes prašome Jūsų nepasitikėti įvairiomis vartotojų teisių gynimo organizacijomis, įvairiomis inspekcijomis ir kitais šarlatanais, kurie tvirtina pirkėją visada esant teisų ir, kad šios organizacijos apgins Jūsų interesus. Dažnai šiose įstaigose dirba valdininkai, kuriems Jūs visiškai nerūpite. Tiktai Jūsų turimos žinios Jus išgelbės iš įvairių paradoksalių situacijų. Įsigytas laikrodis yra Jūsų turtas, todėl saugokite ir kitaip negadinkite gaminio. Laikantis mūsų rekomendacijų ir patarimų laikrodis tarnaus ilgai, išliks patraukliu akims ir širdžiai.

Norėdami saugiai įsigyti kokybišką prekę, stenkitės sužinoti kuo daugiau informacijos apie jus dominantį daiktą. Pasinaudokite pardavėjų - konsultantų paslaugomis, nes kiekvienas darbuotojas turi daug žinių, kurios Jums bus naudingos. Skirkite minutę laiko perskaityti pirkimo - pardavimo sutartį ir garantinio aptarnavimo reikalavimus. Šiuo straipsniu mes norime  patarti Jums, suteikti informacijos, kaip nusipirkti tinkamą laikrodį. Laikrodį rinkitės atsakingai, nes jei jis Jums nepatiks, remiantis prekių keitimo - grąžinimo taisyklėmis, grąžinti pardavėjui negalėsite.

Renkantis laikrodį iškyla dvejonės pasirenkant:

Laikrodžio apyrankę - odinė, metalinė, kauciuko-gumos,  plastiko.

Laikrodžio korpuso forma gali būti apvali, ovali, stačiakampė, kvadratinė ar kitos.

Laikrodžio korpuso spalvą - plieno, aukso, juoda ar kitos.

Laikrodžio stikliuką - safyrinis, mineralinis, grūdintas kristalas, plastikas ar kiti.

Laikrodžio mechanizmą - mechaninis ar kvarcinis.

Siekiant  palengvinti Jūsų pasirinkimą, apie kiekvieną laikrodžio dalį ir naudojimo sąlygas aprašysime atskirai.

 

Laikrodžių apyrakės

 

Laikrodis odiniu dirželiu skaitomas klasikos ir elegancijos pavyzdžiu. Odinis dirželis priglunda prie rankos ir tampa neatsiejama rankos dalimi,jis yra visada šiltas ir lengvas. Gausybė natūralios odos raštų laikrodį daro išskirtiniu, pabrėžiančiu kiekvieno žmogaus individualumą.

Odinį dirželį rekomenduojama keisti kas 3-6 mėnesiai. Dirželio nusidėvėjimo laikas priklauso nuo nešiotojo gyvenimo būdo, asmeninių savybių. Žmogui prakaituojant , drėksta vidinė odinio dirželio dalis, patenka dulkių, nešvarumų, ko pasekoje atsiranda nemalonus kvapas. Odinis dirželis ilgiau išliks gražus, jei saugosite nuo drėgmės, vandens. Jei odinį dirželį sušlapinote, nuvalykite jį sausa skepetaite ir leiskite jam išdžiūti. Draudžiama džiovinti dirželį lygintuvo pagalba, ant radiatoriaus ir kitur kur yra per daug karšta. Išdžiūvusį dirželį patartina sutepti natūralios odos priežiūrai skirtomis priemonėmis. Neturint jų, galima sutepti rankų kremu. Drėgno dirželio nešioti nerekomenduojama. Neužsisekite dirželio per stipriai, nes pertempta oda pradės skeldėti. Tai labai svarbu odiniams dirželiams dengtiems laku. Stenkitės nekeisti dirželio užsegimo sagtelės padėties, įsitempiant odiniam dirželiui ties metaline sagtele palieka įspaudimai, pažeidžiama odos struktūra. Su laikrodžiais turinčiais odinius dirželius maudytis draudžiama, net jei laikrodis atsparus vandeniui.

Praktiškesnis, tačiau ne toks mielas yra laikrodis su metaline apyranke. Apyrankės gali būti gaminamos iš plieno, titano, keramikos, tauriųjų ir kitų metalų. Labiausiai paplitusios apyrankės yra pagamintos iš švaraus plieno. Dažnai apyrankės ir laikrožio korpusas gaminami iš vienodos medžiagos. Plienas yra kietas metalas, mažai pasiduoda deformacijoms, nėra per kietas-netrupa. Paprastai naudojamas šlifuojant arba dengiant aukso, rodžio, stiklo keramikos ir kitomis dangomis. Plačiai paplitusios apyrankės iš titano. Privalumai - titanas lengvas, visada šiltas, turi pilką matinį atspalvį. Trūkumai - minkštas, neatsparus deformacijoms, paviršius dažniausiai rupus, metalo porose renkasi nešvarumai. Dažniausiai naudojamas natūralus titanas, padengiant ar papuošiant aukso dangomis. Labai daug pirkėjų žavisi keramika. Keramikinės apyrankės gali buti įvairių spalvų. Keramika yra labai kieta. Šią medžiagą sunkiai  įbrėšite net su aštriu daiktu. Keramika daug lengvesnė už plieną ir niekada neįšala. Pagrindinis keramikos trūkumas yra tai, kad ji yra labai trapi. Prie mechaninio smūgio ji dūžta, kaip stiklas. Palyginus su plienu, keramikos kaina žymiai didesnė. Kaučiuko - gumos ir plastiko apyrankės laikrodžių gamyboje vis dar naujiena. Daugiausia pirkėjų tarp jaunų žmonių, nes jauni žmonės ieško naujienų, yra nesuvaržyti įvairiais prietarais. Naujos technologijos ir mokslo pasiekimai naudojami šių gaminių gamyboje leidžia laikrodžio turėtojui jaustis komfortabiliai. Plastikas - pakankamai kieta medžiaga, visada šilta, turi pilną spalvų gamą,  labai lengvas, apyrankės palyginus yra pigios ir ilgai tarnauja. Guma, kaučiukas - atsparūs drėgmei, leidžia rankai nevaržomai, laisvai judėti ir kvėpuoti rankos odai, neribota spalvų gama. Dauguma pirkėjų išbandę kaučiuko apyrankes, nebenori grįžti prie odinių apyrankių. Kauciuko - gumos apyrankių priežiūra nesudėtiga. Vienintelis patarimas, sušlapinus dirželį nusausinti sausa skepetaite, palaukti minutę, kad pilnai nudžiūtu ir galite dėtis ant rankos. Taip pat stenkitės atsegdami dirželį nelenkti jo 180 laipsnių kampu, kad nepažeisti dirželio per lenkimo vietą.

 

Laikrodžio korpusas

 

Laikrodžio korpusas gaminamas iš metalo, plastiko ir keramikos. Brangesni laikrodžiai gaminami iš švaraus plieno, titano, tauriųjų metalų, keramikos. Pigesni laikrodžiai gaminami iš įvairių metalo lydinių, po to juos dengiant galvaniškai  įvairių spalvų dangomis. Prie pigesnių priskiriami ir laikrodžiai iš plastiko. Tiek brangesni tiek pigesni laikrodžiai dengiami įvairių spalvų dangomis, gali būti paauksuojami, dengiami stiklo keramika, rodžiu. Pigesnių laikrodžių dangos storis yra nuo 1 iki 5 mikronų, brangesnių nuo 5 iki 20 mikronų dangos storio. Nešiojant laikrodį normaliomis sąlygomis, vienas mikronas dangos sluoksnio  nusitrina per metus, todėl įvertinkite, pirkdami prekę, jos nešiojimo trukmę. Laikrodžio dangos išliks ilgiau gažesnės, jei laikrodžio korpusą ir apyrankę saugosite nuo sąlyčio su grubiomis medžiagomis turinčiomis savo sudėtyje vilnos. Saugokite nuo stiklo bei metalo dulkių, agresyvių cheminių medžiagų. Pvz. vaistai 'Briliantinė žaluma' metalo paviršių nujuodina taip, kad po to jo neįmanoma nuvalyti, plaukų lakas prilimpa prie paviršių ir nepažeidus paviršiaus jį taip pat sunku nuvalyti. Į laikrodžio korpusą ir apyrankę dažnai būna įklijuoti akmenys, cirkoniai, svarovskiai. Akmenys dažnai įklijuojami klijais sukurtais acetono pagrindu, todėl tokius gaminius patariama saugoti nuo acetono garų. Patariame lakuojantis nagus, purškiant plaukus laku, naudojant kitas toksines chemines medžiagas, laikrodį nusiimkite. Norime išskirti informaciją  apie raudono aukso dangas.  Turime perspėti pirkėjus, kad visos raudono aukso dangos tamsėja. Tai auksas, kurio sudėtyje yra didelis kiekis   vario.  Reguojant su oru ar cheminėmis medžiagomis pasireiškia vario oksidacija.  Patamsėjimą dėl oro poveikio galima nuvalyti sausa skepetaite  ar servetėlėmis  skirtomis valyti  juvelyrinius  dirbinius.  Patamsėjimas  atsiradęs  dėl  reakcijos su  cheminėmis medžiagomis  gali  pažeisti  gilesnius  metalo sluoksnius ir nebenusivalyti.  Darbo  praktikoje  pastebėjome, kad raudono aukso dangoms labai pavojingi apsauginiai ir kiti kremai naudojami žmogaus odos  priežiūrai. O pvz. skystas rankų muilas aukso dangas nuvalo ir laikrodis tampa kaip naujas.

 

Laikrodžio stiklas

 

Tarp pirkėjų plačiai paplitusi nuomonė, kad geriausiai tinkantis stiklas laikrodžiui yra safyrinis stiklas. Safyrinis stiklas yra labai kietas, todėl dėvint laikrodį jis mažiausiai susibraižo. Galima pritarti šiai nuomonei. Laikrodžio stiklelis yra laikrodžio veidas, jis visada matomas. Norime priminti liaudies išmintį, kad lazda visada turi du galus. Safyrinis stiklas dėl savo kietumo yra labai trapus ir greitai dūžta.

Laikrodžių gamyboje naudojami įvairūs stiklai: plastikas, mineralinis stiklas, krištolas, grūdintas kristalas, stiklai turintys pakietintą paviršių, stiklai su antirefleksine danga, safyras, dūminis safyras ir daug kitų naujai atsirandančių aukštos technologijos stiklų. Visi išvardinti stiklai yra reikalingi ir naudojami skirtingiems laikrodžiams. Pvz. laikrodžiai skirti vaikams iki šešių metų privalėtu komplektuotis su plastiko stiklais. Tai pagrįsta vaiko saugumu stiklo dūžio atveju. Plastikiniai stiklai rekomenduojami sportiniams laikrodžiams skirtiems alpinistams, dviratininkams, kitam ekstremaliam sportui. Asmenims dirbantiems su metalais, prie automobilių remonto, statybose rekomenduojami mineraliniai stiklai. Mineralinis stiklas yra minkštesnis už safyro stiklą. Dėl šios savybės mineralinis stiklas yra tampresnis ir mažesnė galimybė jį sudaužyti. Laikrodžiams su kuriais Jūs žadate eiti į vandenį nepatartina safyro stiklai. Povandeniu Jūsų ranka juda lėtai. Jūs nejaučiate su kokia jega juda rankos ir laikrodžiui po vandeniu atsitrenkus į kitą kietą daiktą safyrinis stiklas tikrai skils. Žmonės dažnai tvirtina, kad jie tik nežymiai užkliuvo ir safyrinis stiklas sudužo. Tam didelę įtaką turi skirtingi slėgiai. Jei laikrodžio stiklo paviršius yra lygus, neišgaubtas, panardinus laikrodį giliau safyrinis stiklas sprogs net niekur neužkliuvus. Safyras yra labai kietas stiklas ir veikiant slėgiui jo paviršių jis jo neatlaiko. Nardymui skirti laikrodžiai gaminami su safyro lindzėmis, kurios dėl atitinkamo storio ir išgaubimo mažiau jautrios slėgio poveikiui.

Įdomu tai, kad apvalios vormos stiklas yra dvigubai atsparesnis mechaniniam poveikiui už stačiakampės formos stiklus. Norime priminti, kad kuo stiklas daugiau išgaubtas tuo greičiau jis gali dužti. Didesnis stiklo paviršius taip pat didina riziką stiklą perbrėžti ar sudaužyti. Cirkoniai, svarovskiai krikštolas ir kiti puošybos elementai yra stiklo dariniai, todėl mechaniškai  pažeidus jie dūžta Kai kurie iš jų dūžta virsdami į dulkes.

Įspėjame, nėra tokio stiklo kurio visiškai negalėtumėte įbrėžti ar sudaužyti. Todėl specialiai to daryti nebandykite.

 

 

Rinktis mechaninį ar kvarcinį laikrodį

 

Vienareikšmio atsakymo nėra. Mechaninio laikrodžio tikslumas yra plius minus 15 minučių per mėnesį, kada kvarcinio laikrodžio tikslumas plius minus 15 sekundžių per mėnesį. Šiuo parametru kvarcinis laikrodis yra žymiai tikslesnis už mechaninį. Tačiau kvarciniam laikrodžiui kas porą metų reikia keisti elementą. Kiekvienas laikrodžio mechanizmo atidarymas ir  uždarymas neprideda laikrodžiui gerumo. Dar daugiau, patys Jūs to padaryti negalėsite. Teks surasti kvalifikuotą meistrą, kuri rekomenduotu bent jau Jūsų draugai. Geriausia to pasiklausti laikrodžių pardavimo vietose, paprašyti parekomenduoti laikrodžių meistrą. Mechaninio laikrodžio užvedimo laikas vidutiniškai 36-48 valandos. Po to jei Jūs jo nepritrauksite laikrodis sustos, ko pasekoje nebežinosite esamo laiko.  Dar vienas akmuo į mechaninio laikrodžio daržą. Mechaniniai laikrodžiai žymiai jautresni sutrenkimams.

Kuriant mechaninius laikrodžius panaudojamos pačios pažangiausios technologijos ir patys naujausi atradimai mechanikos srityje. Laikrodžių pramonė visada buvo ir išlieka mokslo pasiekimų smaigalyje. Tai patvirtina ir kvarcinio laikrodžio sukūrimas. Kvarcinių laikrodžių technologijos šiai dienai yra žymiai pigesnės, todėl jos ir pirmauja laikrodžių pramonėje. Pasaulyje vidutiniškai gaminama tik 5% mechaninių  laikrodžių, likusi dalis 95%  gaminami kvarciniai laikrodžiai. Kvarcinio laikrodžio tarnavimo amžius dvigubai , o gal ir trigubai trumpesnis nei mechaninio.  Todėl galutinį sprendima teks priimti Jums patiems.