Pramogos

Draugai

Klausimai / Atsakymai

2013-02-11

Dažnai mūsų klientai užduoda klausimą dėl laikrodžių atsparumo vandeniui. Ar galima su laikrodžiais maudytis baseine? Ar galima eiti į pirtį? Koks turi būti žymėjimas laikrodžiams su kuriais galima maudytis ir nardyti?

Atsparumas vandeniui: beveik ant visų laikrodžių korpusų, kartais ant laikrodžio ciferblato galima pamatyti užrašą water resistant. Prie šio užrašo būna parašyti skaičiai su atitinkamais raidiniais žymėjimais. Pvz. 30M, 50M, 100M, 200M, 3ATM, 5ATM, 10ATM, 20ATM. Raidė M reiškia santykinę drėgmę, skaičius nurodo max. leistiną drėgmę, kurioje galima naudoti laikrodį. ATM-reiškia aplinkos slėgį, skaičius nurodo max. leistiną slėgį, kurį išlaiko laikrodžio konstrukcija, tarpinės. Korpuso sandarumui žymėti naudojama ir daugiau sutartinių žymėjimų. Skaičiai gaunami atliekant matavimus laboratoriniu būdu, todėl realiai naudojant laikrodį ekstremalioje aplinkoje jūs rizikuojate laikrodį sudrėkinti. Pav. laikrodis atsparus vandeniui, žymėjimas 100M - galimas paviršutinis plaukiojimas. Tačiau, jei jūs šokinesite į vandenį nuo lieptelio, laikrodis gaus žymiai didesnį slėgį ir pridrėks. Tas pats atsitiks plaunant automobilį  aukšto slėgio siurbliais, kompresoriais.  Analogai:

30M=   3ATM=  100FT= WATER RESISTANT

50M=   5ATM=  165FT

100M= 10ATM= 330FT

200M= 20ATM= 660FT

Baseinuose nerekomenduojama maudytis su laikrodžiais. Vandeniui dezinfekuoti naudojamos cheminės mežiagos kenkia guminėms laikrodžio dalims. Guma pradeda skeldėti ir laikrodis praranda sandarumą. Taip pat nerekomenduojama su laikrodžiu eiti į pirtis. Esant aukštesnėms temperatūroms metalai plečiasi, ko pasekoje laikrodis gali prarasti sandarumą ir sustoti. Norime pašmaikštauti, kaip sako mūsų draugai šveicarai 'Maudytis reikia su muilu ir kempine, galima pasiimti ir moterį'. Profesionalūs laikrodžiai skirti dažnai būti ekstremalioje aplinkoje gaminami grubesni, didesni, turintys daugiau apsaugos elementų. Nardymui skirtiems laikrodžiams naudojami specialūs stiklai atlaikantys didelį vandens slėgį.

 

2013-03-05

 

Diana iš Vilniaus klausia: Esu alergiška ir negaliu nešioti metalinių apyrankių. Noriu pirkti laikrodį su odine apyranke, ar tai nesukels man alergijos ?

Alergijos pasireiškimas nėra tipinis reiškinys. Kiekvienas žmogus turintis alergiją gali būti skirtingai jautrūs skirtingoms medžiagoms ar metalams. Turintiems padidintą jautrumą žmonėms patartume rinktis laikrodžius, pagamintus iš titano, keramikos, aukso ar dengtus šių metalų ir stiklo-keramikos  dangomis. Odinis dirželis turi metalinę sagtelę, kuri turės sąlytį su oda. Jei odinės apyrankės nėra perveriamos laikrodžio apatinis dangtelis taip pat liesis prie rankos, ko pasekoje Jūsų oda gali sureaguoti į sąlytį su metalu. Daug žmonių, turinčių padidintą jautrumą, dengia metalines sagtelės ir laikrodžio dalis nagų laku. Didžiajai daliai alergiškų žmonių tai padeda. Oda nesukelia alergijos, tačiau ilgiau nešiojant į apyrankę prisigeria žmogaus prakaito, iš aplinkos patenka dulkių, žiedadulkių ar kitų smulkių kietųjų dalelių, kas taip pat gali išauktį odos sudirginimą.

 

2013-02-20

 

Kristina iš Kauno klausia: Nusipirkau laikrodį Ck. per porą metų laikrodis man apsibraižė, kampuose matosi nusitrynusi danga. Nuėjau į parduotuvę, kur man pasakė, kad vardiniai laikrodžiai greičiau nusidėvi. Ar Ck yra prasta firma?

Gerbiama, Kristina, Jūs galimai neteisingai supratote pardavėjos žodžius. Ck tikrai yra gera firma, ir jų gaminami laikrodžiai yra kokybiški ir gražūs. Vardiniai laikrodžiai yra surišti su mados tendensijomis, todėl gamintojas nekelia sau reikalavimo dėl ilgaamžiškumo. Vardiniuose laikrodžiuose firmos vardas sudaro apie 20-30 % laikrodžio vertės, firmų kurios remiasi savo sukurtu vardu, vardas sudaro apie 5-10% laikrodžio vertės. Dėl šio procentinio skirtumo galma teigti, kad brangiau kainuojantis laikrodis išliks ilgiau grąžus.Procentais skirtumas yra mažas ir mūsų nuomone vartotojas pats pasirenka, ilgiau turėti gražų laikrodį su mažiau žinomu vardu ar būti madingam pasirenkant norimą vardą.

 

2013-02-14

 

Vytas iš Klaipėdos klausia: Pirkau laikrodį įnternetu. Jam buvo suteikta tarptautinė garantija. Kreipiausi į firmą, kuri atstovauja šiuos laikrodžius Lietuvoje. Firma atsisakė nemokamai remontuoti mano laikrodį. Kur man kreiptis dėl garantijos?

Pirmiausia turėtumėte kreiptis į pardavėją, iš kurio pirkote savo laikrodį. Kiekvienas pardavėjas nustatant laikrodžio kainą įtraukia tos šalies mokesčius, išlaidas susietas su garantiniu aptarnavimu. Pardavėjai, prekiaujantys įnternetu, sumažina laikrodžio kainą. Tačiau Jūs netenkate garantinio ir pogarantinio serviso, konkrečiame regione. Tarptautinė garantija garantuoja nemokamą laikrodžio remontą garantiniu laikotarpiu. Kiekviena įmonė, gaminanti laikrodžius turi serviso centrus Europoje. Sąrašas aptarnavimo centrų randasi knygelėje prie tarptautinės garantijos, susisiekite su jais. Jūsų teises gina vartotojų teisių asociacija, tačiau tik tos šalies, kurioje įregistruotas jūsų pardavėjas. Todėl rekomenduojame pirkti laikrodžius toje šalyje, kurioje nuolatos gyvenate. Taip išvengsite nereikalingų rūpesčių.

 

2013-02-11

 

Arvydas iš Kauno: Pirkau internetu  laikrodį Longines už 640 £. Laikrodininkas pasakė, kad tai neorginalas. Ar gali tiek kainuoti  replikos? Kai pirkau, šiam laikrodžiui internete buvo taikama 80% nuolaida.

Sunku atsakyti, nemačius pačio laikrodžio. Pasidomėkite pas kitus meistrus, Vieno meistro nuomonė gali būti klaidinga. Iš praktikos replikų kaina max. siekia 200£. Perkant repliką internete, aprašyme beveik visada nurodoma, kad tai replika. Didžiausią įtarimą kelia tokia didelė nuolaida. Daugiau nei 70% nuolaida laikrodžių pramonėje fiziškai neimanoma. Tokia nuolaida taikoma laikrodžių likučiams, užsigulėjusiems sandėliuose penkis ir daugiau metų. Jei tai tikrai replika ir pardavimo metu pardavėjas to nenurodė, kreipkitės į tą el. parduotuvę, kurioje įsigijote laikrodį. Parduotuvės internete saugo savo reputaciją ir gali Jums padėti išspręsti Jūsų problemas. Šiuo metu internete siūloma labai daug neoriginalių laikrodžių. Mus nustebino, kad šiuo metu galima rasti padirbtų laikrodžių kopijų, net tiems laikrodžiams, kurie ir būdami originalūs nėra brangūs.